baner wawel zamek królewski.jpg

Młoda Polska – Krakowscy Przewodnicy.pl

Motyw przewodni

Młoda Polska to okres przełomu XIX i XX wieku, w którym rozwinęła się niezwykle barwna sztuka. W Krakowie działalność artystów była widoczna szczególnie intensywnie, gdyż tworzyli w nim najwybitniejsi przedstawiciele tej epoki: Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer, Lucjan Rydel, Tadeusz Boy Żeleński i inni. Usługa obejmuje wycieczkę po Krakowie z przewodnikiem, który przybliży miejsca, gdzie artyści “zostawili” swoje najlepsze dzieła.

Czas trwania: około 4 godziny.

Ogólny opis trasy

Zaczynamy na Placu im. Jana Matejki, skąd wyruszamy ulicą Floriańską do kawiarni Jana Michalika, gdzie powstał kabaret Zielony Balonik. Następnie odwiedzamy Teatr im. Juliusza Słowackiego oraz Dom Lekarski, którego wnętrza projektował i wykonywał Stanisław Wyspiański. Odwiedzimy również tzw. Kościół Mariacki, gdzie pod okiem Jana Matejki pracowali m.in. Józef Mehoffer i Stanisław Wyspiański. To właśnie tam – w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, od-był się także słynny ślub Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, znany z dramatu “Wesele”.

Następnie na Placu Szczepańskim będziemy oglądać secesyjne kamienice i Pałac Sztuki dekorowany przez Jacka Malczewskiego. Stąd udamy się do Kościoła Franciszkanów i Pawilonu Wyspiańskiego. Zakończymy w tzw. Krypcie Zasłużonych Twórców w Kościele na Skałce (Sanktuarium Św. Stanisława). Dodatkowo w ramach zwiedzania można odwiedzić Muzea: Józefa Mehoffera, Stanisława Wyspiańskiego i Rydlówki.

Trasa może zostać zmodyfikowana.

 

Zadzwoń do nas lub napisz:

668-321-998 (pon. - niedz.)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.