baner Kraków Zamek w Tyńcu.jpg

Droga Królewska – Krakowscy Przewodnicy.pl

Motyw przewodni

Jest to trasa obejmująca tysiąc lat naszej historii. Zaczyna się przy Pomniku Grunwaldzkim na placu imienia Jana Matejki. Stąd wyruszamy w stronę średniowiecznych murów obronnych miasta, przez najstarsze ulice Krakowa, aż na Wzgórze Wawelskie. Przewodnik opisuje historię Krakowa oraz poszczególnych atrakcji.

Czas przejścia wynosi około 4 godziny.

Ogólny opis trasy

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem rozpoczynamy na wyżej wspomnianym placu. Mijamy Barbakan, Bramę Floriańska oraz najsłynniejszą z krakowskich ulic – Floriańską. Udajemy się na Rynek, gdzie po wysłuchaniu tradycyjnego hejnału z Wieży Mariackiej. Wchodzimy do Kościoła Mariackiego, aby obejrzeć słynny ołtarz Wita Stwosza. Od niedawna można także zobaczyć Kraków sprzed tysiąca lat w Muzeum Rynku Podziemnego. Z Rynku trasa prowadzi do dzielnicy Uniwersyteckiej z Collegium Maius, następnie do Pałacu Biskupiego z Oknem Papieskim i Kościoła Franciszkanów. Kierujemy się najstarszą krakowską ulicą – Kanoniczą, z której wchodzimy na Wawel. Tu zwiedzamy Wzgórze Wawelskie i Królewską Katedrę Koronacyjną. Ponadto po wcześniejszej rezerwacji istnieje możliwość zwiedzania komnat Zamku Królewskiego.

Opisana trasa może zostać zmodyfikowana według indywidualnych potrzeb Klienta.

 

Zadzwoń do nas lub napisz:

668-321-998 (pon. - niedz.)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.